آروماتراپی چیست؟

آروماتراپی یا رایحه درمانی یکی از انواع محبوب ماساژ است که با راحیه فوق العاده شمع، گیاهان خوشبو (اسطوخودوس)، پوست میوه و یا روغن مخصوص انجام می شود که آرامش فوق العاده ای به شما می دهد و می تواند استرس و تنش هایی که دارید را به طور چشم گیری کاهش دهد! بله درست شنیدید کافیست از تنش های روزمره و گرفتاری های دنیا فارغ شوید و کمی ریلکس کنید.

آروماتراپی یا رایحه درمانی در کرج

آروماتراپی می تواند با استفاده از تکنیک های مختلف ماساژ به همراه راحیه های فوق العاده ای که در فضا می پیچد، شما را به عمق آرامش ببرد و بهترین گزینه برای رهایی از تنش، استرس و فکر خیال باشد! با دانوب اسپا بهترین مرکز ماساژ آروماتراپی در کرج همراه باشید تا به صورت کامل این ماساژ فوق العاده را بررسی کنیم. ما در مجموعه خود با خدمات عالی باعث شده ایم تا بهترین مرکز آروماتراپی در کرج باشیم.

رزرو آنلاین ماساژ آروما در کرج

ماساژ آروماتراپی چیست؟

همانطور که پیش تر گفتیم، ماساژ آروماتراپی یا ماساژ رایحه‌درمانی، یک روش ماساژ است که با استفاده از روغن‌های اساسی گیاهی و عصاره‌های طبیعی دیگر، برای بهبود وضعیت روحی و جسمی انجام می‌شود. در این نوع ماساژ، روغن‌های اساسی مخصوصی با توجه به نیاز و درخواست شخص مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ماساژ به دلیل خواص آرام بخشی، ضد استرس، تسکین دهنده درد، افزایش انرژی و بهبود خواب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماساژ آروماتراپی یک نوع ماساژ موثر است که با استفاده از روغن‌های طبیعی و عصاره‌های گیاهی به جسم و روح شما کمک می‌کند. در این نوع ماساژ، ماساژور از یک یا چند نوع روغن اساسی گیاهی استفاده می‌کند که هر یک از آنها خاصیت‌های متفاوتی دارد.

آروماتراپی چیست؟

مراحل ماساژ آروماتراپی

بعد از رزرو نوبت ماساژ رایحه درمانی در دانوب اسپا و مراجعه به سالن، رایحه دلخواه خود را با کمک ماساور یا ماسیس انتخاب خواهید کرد و برای ماساژ آماده می شوید.

این ماساژ بر خلاف ماساژ های دیگر که از پا شروع می شوند، از ناحیه کمر شروع شده و ماسور با استفاده از روغن های اساسی که خاصیت‌های مطلوبی برای شما به همراه اسانس های طبیعی مانند اسطوخودس یا اسناس های میوه ای ماساژ را شروع می کند.

روغن های گیاهی طبیعی که در ماساژ استفاده میکنند حاوی عصاره های سیاهدانه، زیتون و یا بادام هستند که علاوه بر تامین آرامش شما و کاهش استرس دارای خواص ضد التهابی، ضد عفونی کننده و غیره هستند.

ماساژ آروماتراپی برای کسانی که درگیر استرس، اضطراب، درد و افسردگی هستند، مفید است. این نوع ماساژ همچنین می‌تواند بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، افزایش تمرکز و توجه، کاهش خستگی و افزایش انرژی و عملکرد کلی بدن را نیز ارتقا دهد.

تاریخچه ماساژ آروما تراپی

این روش ماساژ در قرن بیستم توسط یک فرد به نام میشل مولین در فرانسه توسعه یافت و در طول سالیان بعد به یکی از محبوب‌ترین روش‌های ماساژ در سراسر جهان تبدیل شد.

آروماتراپی در واقع یک ترکیب از دو روش مختلف است؛ روش ماساژ با روغن و روش درمانی با استفاده از عطرهای طبیعی. روغن‌های عطری به عنوان یک روش درمانی در سال‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ توسط یک دکتر فرانسوی به نام رنه موریس گاتفوسه (René-Maurice Gattefossé) معرفی شد. او در طول کار خود در آزمایشگاه اتفاقی با آتش سوزی مواجه شد و به صورت تصادفی دریافت که اعمال یکی از روغن‌های عطری بر روی زخمش تاثیر مثبتی دارد و بهبودی را ایجاد می‌کند.

بعد از این حادثه، گاتفوسه با استفاده از روغن‌های عطری مختلف، روش درمانی جدید خود را به نام “آروماتراپی” یا “درمان با رایحه” توسعه داد. او معتقد بود که روغن‌های عطری می‌توانند در درمان انواع بیماری‌ها مؤثر باشند و در طول دهه‌های بعد، آروماتراپی به عنوان یک روش درمانی محبوب در سراسر جهان شناخته شد.

آروما تراپی به چه کسانی توصیه می شود؟

ماساژ آروماتراپی برای هرکسی که به دنبال تجربه یک نوع ماساژ آرامش‌بخش و خوشایند است، مناسب است. اما این نوع ماساژ به طور خاص برای افراد مواردی توصیه می‌شود

به طور کلی، ماساژ آروماتراپی برای هرکسی که به دنبال تجربه یک روش درمانی آرامش‌بخش و خوشایند است، مناسب است. اما قبل از انجام هر نوع ماساژ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که آن برای شما مناسب است.

فواید ماساژ آروماتراپی

  • کاهش استرس و اضطراب
  • بهبود خواب
  • تسکین درد
  • ارتقای ایمنی بدن
  • کمک به بهبود عملکرد گوارش
  • کاهش التهابات و درد در مفاصل
  • افزایش انرژی و روحیه
  • کمک به تحریک سیستم ایمنی بدن
  • کمک به بهبود عملکرد قلب و عروق

قیمت ماساژ آروماتراپی

قیمت ماساژ آروماتراپی به عوامل مختلفی مانند کیفیت سالن ماساژ، کیفیت روغن های مصرفی، تجربه ماسور، تجهیزات و… بستگی دارد. دانوب اسپا در دو پلن زمانی متفاوت 60 دقیقه و 90 دقیقه ارائه می کند. قیمت ماساژ آروماتراپی برای 60 دقیقه در سالن ما به استفاده از بهترین روغن های موجود 900.000 تومان و برای مدت زمان 90 دقیقه 1.200.000 تومان می باشد.

ماساژ آروماتراپی در کرج

اگر به دنبال بهترین مرکز ماساژ آروماتراپی می گردید، قطعا درست انتخاب کرده اید. دانوب اسپا به تکیه بر دانش و توانمندی کادر ماساژ خود توانسته تا نامی مطمن و آشنا در شهر زیبای کرج باشد. دانوب اسپا با استفاده از به روزترین تجهیزات ممکن، کادری مجرب و کیفیت بالای متریال خود همیشه در تلاش است تا خاطره ای فوق العاده و آرامبخش را برای شما رقم بزند.

‌شما عزیزان می توانید از طریق سامانه رزرو دانوب، نوبت آروماتراپی خود را در کرج رزرو کنید و برای ساعاتی خود را به آرامشی بی بدیل دعوت کنید.

دیگر انواع ماساژهای دانوب اسپا

امیدوارم تا اینجای مطلب برای شما مفید بوده باشد. در مجموعه دانوب اسپا، انواع خدمات ماساژ با خواص ویژه به شما عزیزان ارائه می شود. پیشنهاد می کنم حتما از آن ها استفاده کنید، به عنوان مثال :

ماساژ شمع : یکی از ویژگی های متفاوت ماساژ شمع نسبت به دیگر ماساژهای دانوب اسپا، استفاده از شمع های گیاهی و ارگانیک است. بد نیست بدانید که به این ماساژ، ماساژ شمع داغ هم گفته می شود. البته داغ بودن آن به این معنا نیست که پوست شما را بسوزاند، بلکه حس خوشایندی را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین هر رایحه از شمع های مختلف ماساژ، خواص منحصر به خود را دارد، که می تواند تاثیر مثبتی را برای پوست بدن شما به همراه داشته باشد.

ماساژ ریلکسی : قطعا نیاز هر فردی بعد از مشغله های کاری، رهایی از خستگی و ریلکس شدن است. ماساژ ریلکسی می تواند بهترین و کامل ترین گزینه برای آرامش مطلق در محیطی آرام و لذت بخش برای شما باشد.

ماساژ ورزشی : اگر احساس می کنید هنگام فعالیت ورزشی دچار درد در عضلات خود شده اید، یا فکر می کنید عملکرد بدن شما هنگام ورزش یا حتی فعالیت های روزمره پایین آمده است، به شما پیشنهاد می کنیم حتما از ماساژ ورزشی استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که علاوه بر ورزشکاران، دیگر افراد هم می توانند از این ماساژ استفاده کنند.

سوالات متداول

به جرات می توان گفت دانوب اسپا با خدمات عالی خود در لاین تخصصی آروماتراپی به بهترین سالن در کرج تبدیل شده است.

دانوب برای آروماتراپی به مدت 60 دقیقه مبلغ 900/000 تومان و برای 90 دقیقه 1/200/000 در نظر گرفته است.