مانیکور ناخن یکی از روش های مراقبتی – زیبایی است که برای حفظ ظاهر زیبا و بهداشت ناخن‌ ها، به ویژه در بین خانم ‌ها، اهمیت زیادی دارد. یک مانیکور حرفه ‌ای می ‌تواند به شما کمک کند تا ناخن‌ های سالم، مرتب و زیبا داشته باشید و هنگامی که دست های خود را می بینید، از زیبایی ناخن هایتان نهایت لذت را ببرید. در این مقاله، علاوه بر بررسی فواید مانیکور، به شما راهنمایی جامعی درباره مراحل مانیکور در منزل ارائه خواهیم داد تا بتوانید مانیکور ناخن را به صورت صحیح و حرفه ‌ای انجام دهید. همچنین اگر ساکن استان البرز هستید می توانید مانیکور در کرج را در مجموعه دانوب اسپا با مانیکوریست های حرفه ای و قیمتی مناسب انجام دهید و از نتیجه به دست آمده لذت ببرید.

مانیکور

مانیکور چیست

مانیکور (به انگلیسی: manicure) فرآیندی است که در آن ناخن ‌ها شکل داده می‌ شوند، پوست دور ناخن‌ ها تمیز می‌ شود و سپس بر روی ناخن‌ ها لاک زده می‌ شود. به همین دلیل است که به این کار، مانیکور ناخن نیز گفته می شود. مانیکور به منظور بهبود ظاهر ناخن‌ ها، حفظ بهداشت و سلامت آن‌ ها و افزایش زیبایی دست ‌ها انجام می‌ شود. این فرایند معمولاً شامل چند مرحله است که در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از مراحل آن خواهیم داد.

مانیکور چیست

مراحل کلی مانیکور

انجام مانیکور مراحل مختلفی دارد. نکته مهم درمورد مراحل مانیکور این است که اگر سالن های زیبایی انجام شود، مراحل بیشتری را شامل می شود و اگر در منزل بخواهید این کار را انجام دهید قدم های کمتری دارد. البته کمتر بودن مراحل مانیکور در منزل، به معنی ناقص بودن آن است. به عبارت دیگر، شما در یک سالن زیبایی و ماساژ مانند دانوب اسپای کرج، به طور قطع، نتایج بهتری را از مانیکور در منزل به دست خواهید آورد.

 • آماده‌ سازی: در این مرحله، باید دست ‌های خود را با آب و مایع صابون بشویید تا کثیفی و آلودگی‌ ها از روی ناخن ‌ها و پوست دور آن‌ ها برداشته شود. همچنین، قسمت ‌های زیر ناخن که به عنوان قوس ناخن شناخته می ‌شوند، با استفاده از قیچی ناخن یا ابزار مشابه کوتاه می ‌شوند.
 • شکل دهی (فرم دهی ناخن): در این مرحله، مانیکوریست ناخن‌ ها را به فرم دلخواه شما شکل می دهد. انواع شکل ‌های ناخن شامل مربعی، گرد و بادامی است.
 • حذف پوست مرده: در این مرحله پوست دور ناخن با استفاده از ابزار مخصوص مانیکور برداشته می‌ شود. این کار باعث می‌ شود تا پوست دور ناخن تمیز شده و ناخن‌ ها برجسته تر و زیبا به نظر بیایند.
 • استفاده از لاک ناخن: در مرحله آخر، با استفاده از لاک های معمولی و یا لاک ژل ها، ناخن ها جلوه بیشتری می گیرند و زیباتر می شوند.
مراحل انجام مانیکور

مراحل مانیکور ناخن در سالن های زیبایی

 1. قبل از هر کار، مانیکوریست پالت لاک های خود را به شما نشان می‌ دهد تا بتوانید از میان صدها رنگ زیبا، یکی را انتخاب کنید. سلامتی ناخن های شما مشتریان عزیز، برای اکثر مانیکوریست ها مهم است از این رو از لاک های با کیفیت استفاده می کنند.
 2. حالا که لاک خود را انتخاب کردید، در مورد فرم دلخواه خود با مانیکوریست مشورت کنید. می توانید قد ناخن ها و فرم آن ها را به دلخواه خود انتخاب کنید. محبوب ترین فرم ناخن، گرد است زیرا زیباست و کار با آن ها راحت است یعنی به لباس گیر و با دیگر وسایل برخورد نمی کند و اذیت نخواهید شد.
مراحل مانیکور در سالن های زیبایی
مانیکور دست در دانوب اسپا کرج

3. در این مرحله سوهان کشی با استفاده از سوهان ناخن شروع شده و به فرم دلخواه خود خواهید رسید.

4. پس از اصلاح فرم، مانیکوریست از شما می خواهد برای پاک شدن آلودگی ها، دستان خود را درون کاسه ای پر از آب گرم و صابون فرو ببرید. اکنون فرصت خوبیست که کوتیکول های ناخن جدا شوند.

5. پس از کوتاه کردن کوتیکول ها، نوبت پاک کردن لاک های قبلی ناخن می رسد. اگر لاک نداشته باشید مانیکوریست با یک محلول روغنی سطح ناخن های شما را پاک می کند تا لاک بعدی به خوبی بر سطح ناخن بشیند.

مراحل لاک زدن

همانطور که باهم خواندیم، مرحله آخر مانیکور در سالن های زیبایی، لاک زدن بود. خود لاک زدن نیز مراحل مختلفی دارد که اگر با دقت انجام دهید، نتیجه بسیار خوبی از آن بدست خواهید آورد. این مراحل عبارت اند از :

 • ابتدا باید یک لایه لاک ناخن پایه (Base Coat) که یک لاک بی رنگ است، زده شود و پس از آن مانیکوریست از شما می خواهد دستان خود را به مدت چند ثانیه در دستگاه LED قرار دهید که لاک شما خشک شود.
 • پس از اینکه لاک ناخن پایه خشک شد، دستان خود را از دستگاه در بیاورید تا مانیکوریست لاکی که انتخاب کردید را بزند. یک لایه لاک زده می شود و بعد دستان شما در دستگاه LED قرار می گیرد تا خشک شود.
 • هنگامی که دستان خود را از دستگاه در می آورید، لاک کمرنگ به نظر می رسد که برای پر رنگ شدن لاک، یک لایه دیگر زده می شود. اگر علاقه مند به طرح های مختلف هستید، در این مرحله می توانید از مانیکوریست بخواهید تا از طرح و تزئین روی ناخن استفاده کند.
 • در آخر، برای افزایش ماندگاری بیشتر لاک، جلوگیری از تغییر رنگ و براق تر دیده شدن آن یک لایه از تاپ کت(Top Coat) روی ناخن ‌های لاک زده بمالید.
لاک زدن ناخن در مانیکور

مراحل مانیکور در منزل

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زمان کافی برای مراجعه به سالن های زیبایی ندارید و می خواهید خودتان در منزل این کار را انجام دهید، همراه ما باشید. مانیکور در منزل اصلا دشوار نیست فقط کافیست این سه ابزار یعنی سوهان دستی، نیپر و پوشر را تهیه و شروع به کار کنید.

 1. برای شروع مانیکور، ناخن های شما باید تمیز و بدون لاک باشد. از این رو اگر لاک دارید، آن ها را با کمک لاک پاک کن (اَسِتون) کاملاً پاک کنید. سپس دست های خود را بشویید. حتی اگر ناخن های شما بدون لاک است، قبل از شروع کار دستان خود را بشویید.
 2. بهتر است در ابتدای کار، فرم و قد ناخن را تعیین کنید. اگر ناخن کوتاه می خواهید آن را با ناخن گیر کوتاه کنید. در غیر این صورت باید فرم آن را اصلاح کنید.
مانیکور در منزل
مانیکور در خانه

3. برای اصلاح فرم، از سوهان دستی ناخن که درجه زبری کمی دارد استفاده کنید، زیرا سوهان های زبر به ناخن های طبیعی آسیب می رسانند و باعث شکستگی آن ها می شوند.

4. بعد از اینکه به فرم دلخواه خود رسیدید، نوبت به جدا کردن کوتیکول ها می رسد. برای این کار از از پوشر یا همان عقب زن، استفاده کنید. پوشر را از قسمت تاج ناخن به سمت ریشه ناخن هل دهید تا کوتیکول ها جدا شوند. سپس کوتیکول های جداشده را با استفاده از نیپر (گوشتگیر) کوتاه کنید.

5. اکنون می توانید برای زیباتر شدن ناخن های خود، از لاک های خوش رنگ و زیبا استفاده کنید. اما اگر تمایل ندارید، می توانید از برق ناخن استفاده کنید تا زیبایی ناخن های شما بیشتر نمایان شود.

6. همچنین برای حفظ لطافت دستان خود می‌توانید از روغن ‌های گیاهی مختلف استفاده کنید و اطراف ناخن ها بمالید.

در مانیکور ناخن بدون لاک، همه مراحل گفته شده انجام می شود ولی به جای لاک، از لاک ناخن پایه یا همان (Base Coat) استفاده می شود که به براق تر دیده شدن ناخن ها و زیبایی آن ها می افزاید. مانیکور ناخن بدون لاک برای خانم های ساده پسند، خانم های شاغل و حتی آقایان مناسب است.

انواع مانیکور ناخن

مانیکور ناخن، انواع مختلفی دارد که هر یک متناسب با نیاز‌ها و سلیقه ‌های مختلف افراد است. در ادامه، به برخی از اصلی ‌ترین انواع مانیکور ناخن اشاره خواهیم کرد:

مانیکور خیس

مانیکور خیس که به آن مانیکور مرطوب گفته می شود، یکی از روش های جذاب و پرطرفدار است که در سالن های زیبایی به مشتریان ارائه می شود. در این تکنیک، دستان شما درون یک ظرف آب گرم قرار می گیرند تا نرم شده و پوست های اطراف ناخن به راحتی جدا شوند. همچنین ممکن است مانیکوریست از شما بخواهد که در طول مانیکور و یا بعد از آن، دستان خود را در آب قرار دهید تا طراوت و شادابی به پوست شما بازگردد. همچنین در این روش می توان روغن های مفید را به آب اضافه کرد تا نرمی و لطافت دستان شما دوچندان شود. تنها کافیست از آب تمیز و ظرف بهداشتی برای این روش استفاده کنید تا از بیماری های قارچ ناخن جلوگیری شود.

مانیکور خشک

در مانیکور خشک، مانیکوریست به اصلاح فرم و برداشتن کوتیکول ها می پردازد با این تفاوت که از آب خبری نیست. مانیکور خشک برای افرادی که پوست آن ها خشک بوده، مناسب است زیرا قرار گرفتن دستان این افراد در آب، خشکی دستان را بیشتر می کند. مانیکور خشک با نام‌ های مانیکور روسی و مانیکور معمولی نیز شناخته می شود که تفاوت این دو روش در ابزارهای مورد استفاده و نوع عملکرد آن هاست.

انواع مانیکور ناخن

مانیکور روسی

برداشتن کوتیکول های اطراف ناخن در مانیکور روسی، توسط سوهان برقی انجام می ‌شود که استفاده از این دستگاه به دقت بالایی نیاز دارد و بهتر است به یک ناخن کار باتجربه و ماهر مراجعه کنید.

مانیکور معمولی

مانیکور معمولی بدون استفاده از سوهان برقی انجام می شود و بسیار راحت بوده که در خانه نیز قابل انجام است. در ادامه به توضیح مفصل مانیکور ناخن در منزل می پردازیم.

انواع مانیکور دست

مزایای مانیکور

مانیکور ناخن در کنار افزایش زیبایی، فواید بسیاری در جهت سلامت ناخن ‌ها دارد و به همین منظور در این قسمت به بررسی فواید انجام مانیکور می پردازیم:

 • حفظ بهداشت ناخن ‌ها: مانیکور منظم کمک می ‌کند تا ناخن‌ ها تمیز و مرتب بمانند. با پاکسازی و شکل دادن مناسب ناخن‌ ها، تجمع آلودگی‌ ها و باکتری ‌ها در زیر ناخن‌ ها کاهش می ‌یابد در نتیجه خطر ابتلا به عفونت ناخن کاهش می‌ یابد.
 • تقویت و استحکام ناخن ‌ها: مانیکور منظم می ‌تواند به تقویت و سالم ماندن ناخن ‌ها کمک کند. با به کار بردن محصولات تقویت کننده ناخن و استفاده از روش‌ های صحیح شکل دهی، ناخن‌ ها قوی شده و کمتر می شکنند.
 • ظاهری مرتب و آراسته: مانیکور به ناخن ‌ها ظاهری مرتب و زیبا می‌ بخشد. با استفاده از لاک ‌ها و رنگ ‌های مختلف، می ‌توانید ناخن ‌های خود را طبق سلیقه و مد روز طراحی کنید.
مزایای مانیکور
مزایای پدیکور دست در کرج
 • افزایش اعتماد به نفس: داشتن ناخن ‌های زیبا و مرتب باعث افزایش اعتماد به نفس می‌ شود. زمانی که فرم ناخن ‌ها یک دست باشد، احساس آراستگی به سراغ شما می آید و خود به خود در اعتماد به نفس شما تاثیر مثبتی می گذارد.
 • نرمی و لطافت پوست دست: مانیکور خیس به همراه پارافین تراپی، در افزایش نرمی و لطافت پوست دست شما بی تاثیر نیست. با انجام مانیکور می توانید از پیری زودرس جلوگیری کنید.
 • افزایش رشد ناخن‌ ها: یکی دیگر از فواید مانیکور، افزایش رشد ناخن های شماست. بهبود گردش خون در ناخن تاثیر مستقیمی با افزایش رشد آن ها دارد.
 • مراقبت و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها: انجام مانیکور در مراقبت و پیشگیری از مشکلات ناخنی مانند شکستگی، ترک خوردگی یا عفونت بسیار مفید است.

به طور خلاصه، مانیکور علاوه بر بهبود ظاهر ناخن ‌ها، بهداشت و سلامت آن‌ ها را نیز تضمین می‌ کند و احساس زیبایی و راحتی را به شما می‌ بخشد.

مزایای پدیکور در کرج

عوارض مانیکور

انجام مانیکور توسط افراد غیر حرفه ای و در شرایط نامناسب، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. در ادامه، برخی از عوارض مانیکور را ذکر می ‌کنیم:

 • آسیب به ناخن ‌ها: استفاده نادرست از ابزارهای تیز مانند سوهان دستی زبر، می ‌تواند به آسیب و شکستگی ناخن‌ ها منجر شود.
 • عفونت ناخن: اگر ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در مانیکور به درستی ضدعفونی نشوند، برخی از باکتری ‌ها به ناخن و پوست دست شما منتقل می شوند که عفونت ناخن‌ ها را به همراه دارد.
عوارض مانیکور
عوارض مانیکور در کرج
 • آلرژی به محصولات مانیکور: برخی از محصولات استفاده شده در مانیکور می ‌توانند حاوی مواد شیمیایی قوی باشند که ممکن است در برخی از افراد، موجب حساسیت و آلرژی شوند.
 • آسیب به پوست دور ناخن: در صورت استفاده نادرست از پوشر و نیپر در جهت حذف کوتیکول، امکان دارد به پوست دور ناخن آسیب وارد شود.

برای جلوگیری از این عوارض، مهم است که مانیکور را در مراکز معتبر توسط تکنسین‌ های حرفه‌ ای که از ابزارهای تمیز و ضدعفونی شده استفاده می کنند، انجام دهید. از این رو، سالن ماساژ دانوب اسپا واقع در جهانشهر کرج را به شما پیشنهاد می دهیم. دانوب اسپا یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده مانیکور در کرج است که به صورت کاملا حرفه ای در خدمت شما عزیزان می باشد. پرسنل مجرب، محیط بهداشتی و ارامش بخش با قیمت های مناسب از ویژگی های بارز دانوب اسپا است که این مجموعه توانسته به نامی ماندگار در ذهن مشتریان خود تبدیل شود.

خطرات مانیکور

مانیکور ناخن در آرایشگاه

مانیکور ناخن در آرایشگاه ها به صورت کاملا بهداشتی و حرفه ای انجام می شوند. اما برخی از اسپاهای تخصصی نیز مانیکور ناخن را در لیست خدمات خود دارند و به مشتریان ارائه می دهند. دانوب اسپا یکی از تخصصی ترین مراکز اسپا و مانیکور در کرج است که شما می توانید با خیالی راحت به آن مراجعه کنید و از ظرافت کار و مهارت مانیکوریست های این مجموعه لذت ببرید. همچنین بهداشت دانوب اسپا به ویژه بهداشت سالن مانیکور این مجموعه مثال زدنی ست که همین امر موجب شده تا مشتریان بسیاری برای انجام مانیکور و خدمات دیگر به دانوب اسپا مراجعه کنند.

مانیکور در کرج

حفظ آراستگی و سلامت ناخن‌ ها به زیبایی دستان شما می افزاید، از این رو با انجام مانیکور می توانید عیوب ناخن های خود را برطرف کنید و از داشتن ناخن های آراسته، مرتب و زیبا لذت ببرید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت دانوب اسپا، از بهترین سالن مانیکور در کرج به صورت آنلاین نوبت رزرو نمایید و از فواید آن بهره مند شوید. در صورتی که تجربه مانیکور ناخن داشته اید، با ما به اشتراک بگذارید.

مانیکور در کرج دانوب

هزینه مانیکور در کرج

هزینه مانیکور ناخن در کرج، متغیر است و به چندین عامل بستگی دارد، از جمله محل انجام مانیکور، تخصص و تجربه مانیکوریست، نوع مانیکور مورد نظر، نوع محصولات استفاده شده و سایر خدمات اضافی که ارائه می ‌شود. معمولاً برای مانیکور ساده و پایه، میزان هزینه کمتر است، در حالی که برای مانیکور های خاص و طراحی های دقیق‌ تر با قلم، هزینه بیشتری در نظر گرفته می‌ شود. همچنین، اگر خدمات اضافی مانند ماساژ دست ارائه شود، به طبع هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

هزینه مانیکور در کرج

در هر صورت، بهتر است قبل از انجام مانیکور، با مراجعه به مراکز مختلف، قیمت ‌ها را مقایسه کنید و با توجه به نیازهای خود، تصمیم بگیرید. علاوه بر هزینه مالی، به کیفیت خدمات و بهداشت محیط و ابزارها نیز توجه کنید تا تجربه ‌ای رضایت بخش داشته باشید.

رزرو آنلاین نوبت

سوالات متداول

مانیکور و پدیکور هر دو از روش های مراقبتی – زیبایی ناخن ها به شمار می آیند با این تفاوت که مانیکور مربوط به ناخن های دست و پدیکور مربوط به ناخن های پا می باشد.

فاصله زمانی بین انجام مانیکور ناخن به میزان رشد ناخن های شما بستگی دارد که این موضوع در همه افراد یکسان نیست. همین طور شرایط زندگی شما در این فاصله تاثیرگذار است. به عنوان مثال خانم های خانه دار و افرادی که فعالیت روزمره زیادی دارند، باید زود به زود ناخن های خود را مانیکور کنند. به طور کلی، هر فرد 3 یا 4 هفته یک بار به مانیکور ناخن نیاز دارد. فراموش نکنید که انجام هفتگی مانیکور نه تنها کمک به استحکام ناخن ها نمی کند، بلکه باعث ضعیف شدن و شکستگی آن ها می شود.

بله بسیاری از آقایان نیز پوست دست و ناخن های زبر و تیزی دارند که با استفاده از مانیکور، آن ها را بهبود ببخشند. زیبایی فقط مخصوص خانم ها نیست و آقایان نیز باید به سلامتی پوست خود اهمیت بدهند. اما متاسفانه هنوز دانوب اسپا خدمات مانیکور در کرج را برای آقایان ارائه نمی کند و این خدمات فعلا فقط برای خانم های محترم فراهم شده است.