ماساژ پا در پایان یک روز طولانی بسیار لذت بخش است و خستگی را به طور کامل از بین می برد. ماساژ پا به آرامش و کاهش دردهای عضلانی شما کمک می کند. روش های زیادی برای ماساژ پا وجود دارد که به راحتی می توان آن ها را در خانه امتحان کرد. هزینه ماساژ پا نسبت به سایر ماساژها با توجه به فواید آن، بسیار مناسب است. در این مقاله سعی کردیم تا 12 تکنیک ماساژ پا را به صورت گام به گام ارائه دهیم. برای اطلاع از نحوه فوت ماساژ با ما همراه باشید.

فوت ماساژ

ماساژ پا (به انگلیسی: foot massage) یا همان فوت ماساژ، با فشار دادن و لمس اعصاب و عضلات پا، باعث افزایش خونرسانی، کاهش درد و رفع استرس و اضطراب در بدن می شود. ماساژ پا معمولا با استفاده از روغن و کرم به منظور لغزاندن پوست و جلوگیری از صدمات احتمالی انجام می‌ شود. همچنین ماساژ پا نقش بسزایی در بهتر شدن عملکرد و حالت روحی و جسمی شما دارد. علاوه بر همه ی این موارد، ماساژ پا به خواب بهتر، کاهش علائم افسردگی، کاهش دردهای مربوط به پا کمک می کند.

رزرو آنلاین فوت ماساژ در کرج

فواید فوت ماساژ

ماساژ پا برای سلامتی و تقویت عملکرد بدن بسیار مفید است و فواید زیادی دارد. در ادامه به برخی از مزایای ماساژ پا اشاره می ‌کنیم.

فواید فوت ماساژ

قبل از ماساژ پا چه نکاتی را باید رعایت کنیم

  • پاها را با یا بدون چند قطره اسانس رقیق شده در آب گرم خیس کنید.
  • پاها را با حوله خشک کنید و روی حوله قرار دهید
  • روغن ماساژ را روی پا ریخته و تا مچ پا پخش کنید.
  • قبل از شروع ماساژ پا، پاها را بررسی کنید که زخم، پانسمان و بیماری قارچ نداشته باشند.
  • سایر بیماری‌های موجود در پا، مانند نوروپاتی دیابتی نیز ممکن است بر اینکه فرد ماساژ پا انجام دهد یا نه، تأثیر بگذارد. برخی شرایط ممکن است قسمت هایی از پا را به فشار حساس کند.
  • خانم های باردار برای ماساژ پا در بارداری و همچنین کسانی که در معرض خطر لخته شدن خون هستند، باید قبل از ماساژ پا به پزشک مراجعه کنند.
ماساژ پا درمانی

نکات مهم در حین فوت ماساژ

چند نکته کلی و مهم نیز در حین ماساژ دادن پا وجود دارد که بهتر است رعایت شود:

  1. به قسمت‌هایی که احساس درد و یا احساس خوب به افراد دست می دهد توجه کنید.
  2. از آسیب رساندن به انگشتان شست خودداری کنید. آنقدر فشار وارد نکنید که شست شروع به درد کند.
  3. از فشار خیلی سبک خودداری کنید، زیرا ممکن است غلغلک دهد.
  4. هر بار روی یک پا تمرکز کنید.
نکات مهم ماساژ پا

ماساژ پا با ماهی یا فیش اسپا

ماساژ پا با ماهی یک روش جدید و طبیعی برای لایه برداری پوست پا است. در این روش از ماهی ‌های کوچکی به نام گاراروفا که از انسان نمی ‌ترسند و به مکیدن پوسته ‌های خشک سطح پا علاقه دارند، استفاده می ‌شود. نتیجه این روش، داشتن پاهای زیبا و احساس آرامش است.

ماساژ پا با ماهی

قیمت ماساژ پا در کرج

قیمت ماساژ پا در هر شهر و منطقه متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند محل، طول زمان ماساژ، تجربه و مهارت ماساژور و مراکز ماساژ بستگی دارد. حداکثر قیمت ماساژ پا در کرج در سالن دانوب اسپا برای سانس 60 دقیقه ای، 500.000 تومان است که با توجه به فواید عالی آن بسیار مناسب است.

قیمت فوت ماساژ در کرج

تکنیک های ماساژ

فوت ماساژ در کرج

سوالات متداول

قیمت ماساژ پا در هر شهر و منطقه متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند محل، طول زمان ماساژ، تجربه و مهارت ماساژور و مراکز ماساژ بستگی دارد. حداکثر قیمت ماساژ پا در کرج در سالن دانوب اسپا برای سانس 60 دقیقه ای، 500.000 تومان است که با توجه به فواید عالی آن بسیار مناسب است.

ماساژ پا برای افراد دیابتی یک انتخاب مناسب و عالی است. زیرا ماساژ پا باعث می شود سطح گلوکز خون کاهش یابد و بیماران دیابتی دچار افزایش قند خون نشوند. زخم های بیماران دیابتی نسبت به افراد معمولی دیرتر برطرف می شود، به همین دلیل ماساژ پا به بیماران دیابتی در تحریک بافت‌ها، کشش و قوی شدن آن ها کمک می کند. از این رو در برابر زخم ها مقاوم شده و سریع تر رفع می شوند. بیماران دیابتی باید آرامش خاطر داشته باشند و ماساژ پا با تولید اندورفین به آرام کردن سیستم عصبی کمک می کند.

رفلکسولوژی یک روش جایگزین است که شامل فشار بر قسمت های خاصی از پا می شود و این روش مانند ماساژ معمولی پا نیست. طرفداران رفلکسولوژی معتقدند که فشار دادن نقاط مختلف پا می تواند مشکلات نامربوط در سایر نقاط بدن را برطرف کند. حتی اگر شواهد علمی از رفلکسولوژی حمایت نکند، اما این روش آرامش بخش است، زیرا نوعی ماساژ پا است.

ماساژ پا برای رفع خستگی

ماساژ پا برای رفع خستگی

پس از یک روز طولانی و خسته کننده، ماساژ پا برای رفع خستگی توصیه می شود. سر درد از علائم دیگر خستگی بوده و ماساژ پا برای سردرد بسیار مفید است. این ماساژ بسیار آرامش بخش بوده و حتما لذت خواهید برد. ماساژ پا یک درمان خانگی همیشه در دسترس است اما اگر می خواهید به طور حرفه ای و در یک فضای آرامش بخش از فوت ماساژ بهره مند شوید، می توانید به سالن ماساژ دانوب اسپا، بهترین سالن ماساژ پا در کرج، مراجعه کنید.

دیگر ماساژهای دانوب اسپا

تیم تخصصی ماساژ دانوب اسپا علاوه بر ماساژ پا، دارای انواع دیگری از ماساژ است که توسط ماسورها و ماسیس های حرفه ای و متخصص انجام می شود که پیشنهاد می کنم حتما آنها را تجربه کنید، به عنوان مثال :

ماساژ شمع : حس دلنشین ماساژ با روغن‌ های گرم و اسانس های طبیعی و گیاهی، قطعا یکی از بهترین تجربه های شما خواهد بود. از خواص ماساژ شمع می‌توان به رهایی از استرس و بی‌ خوابی ، یافتن آرامش عمیق، ارتقای سطح سلامت عمومی بدن و تامین مواد معدنی و مغذی برای پوست اشاره کرد.

ماساژ ریلکسی : ریلکس شدن و آرامش مطلق، نتیجه ای است که شما پس از دریافت ماساژ ریلکسی دریافت خواهید کرد. پس از یک روز پرتنش و استرس زا، پیشنهاد ما به شما برای رهایی از استرس، یک ماساژ ریلکسی فوق العاده در فضایی آرامش بخش مانند سالن ماساژ دانوب اسپا می باشد.

ماساژ ورزشی : اگر ورزشکار هستید و با انجام فعالیت های ورزشی دچار دردهای عضلانی می شوید، یا اینکه می خواهید انعطاف پذیری خودتان را افزایش دهید، ماساژ ورزشی یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که این ماساژ فقط مخصوص ورزشکاران نیست و هر کسی که دچار گرفتگی عضلات شده باشد، می تواند از این ماساژ نهایت بهره را ببرد.