ماساژ ورزشی یا همان ماساژ اسپرت، برخلاف اسمش فقط مناسب ورزشکاران نیست. شما چه ورزشکار باشید چه نباشید، این ماساژ برایتان مفید است. در واقع این ماساژ، با استفاده از تکنیک های مختلف به کاهش درد عضلانی، افزایش سرعت ریکاوری، دامنه حرکت و انعطاف پذیری کمک می کند. تا اخر “مقاله ماساژ ورزشی” همراه ما باشید تا در مورد اهمیت ماساژ ورزشی در ورزش، فواید و قیمت آن بیشتر بدانید.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی چیست؟

ماساژ ورزشی (به انگلیسی: Sports Massage)، یا ماساژ اسپرت به افرادی که سبک زندگی سخت دارند و فعالیت های سنگین انجام می دهند، کمک می کند. این نوع ماساژ به طور خاص برای کاهش درد و افزایش راندمان ورزشی، بهتر شدن گردش خون، کاهش التهابات و جلوگیری از آسیب ورزشی مفید است. در ماساژ ورزشی، فشار به مناطق خاصی از بدن وارد می شود، به طوری که می‌ تواند عضلات و بافت ‌های نرمی که در هنگام تمرین و ورزش کشیده و پایین آمده‌ اند را بازسازی کند. همچنین، ماساژ ورزشی می ‌تواند به گردش خون بهتر و کاهش التهابات کمک کند و از آسیب ورزشی جلوگیری کند. در کل ماساژ ورزشی به افزایش عملکرد و بهبود وضعیت فیزیکی ورزشکاران کمک می کند و برای داشتن یک ماساژ ورزشی عالی، باید شرایط جسمانی شما ارزیابی شود و طبق نیاز های شما ماساژ انجام شود.

رزرو آنلاین ماساژ اسپرت در کرج

فواید و مزایای ماساژ ورزشی چیست؟

ماساژ ورزشی فواید زیادی برای ورزشکاران و افرادی که به صورت منظم ورزش می‌کنند دارد. فواید ماساژ اسپرت در صورتی که به طور منظم انجام شود، به شرح زیر است:

کاهش درد و سفتی عضلات

ماساژ ورزشی می ‌تواند به طور موثری در کاهش درد، سفتی و اسپاسم عضلات کمک کند و از آسیب ورزشی جلوگیری کند. ماساژ ورزشی با قطع سیگنال‌ های درد بدن، مسکن‌ های طبیعی بدن را آزاد می‌کند.

کاهش درد بدن با ماساژ ورزشی

افزایش راندمان ورزشی

عملکرد ورزشکاران با ماساژ ورزشی افزایش می یابد. هنگامی که ماهیچه های ورزشکار به طور منظم توسط یک ماساژور حرفه ای ماساژ داده می شوند، آسیب های جسمانی کاهش می یابد. اگر عضلات یک ورزشکار بیش از حد تحت فشار باشند، بدن او هنگام مسابقات یا تمرینات سخت دشوار آسیب می بیند. از این ماساژ ورزشی باعث افزایش عملکرد ورزشی و راندمان ورزشکاران می شود.

افزایش بازدهی با ماساژ اسپورت
ریکاوری بدن با ماساژ ورزشی

ریکاوری

ریکاوری هر ورزشکار متفاوت است. برنامه ریکاوری یک ورزشکار که مربی یا پزشک در مورد آن تصمیم می گیرد، به سابقه پزشکی شخصی ورزشکار، ورزش یا فعالیت بدنی که انجام می دهد بستگی دارد. این ماساژ، زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

کاهش تنش و استرس

آرامش ورزشکار با حفظ سلامت آن رابطه مستقیم دارد. از این رو ماساژ ورزشی می ‌تواند به کاهش تنش و استرس کمک کند و ورزشکاران با خلق و خوی بهتر به تمرین بپردازند.

کاهش استرس با ماساژ اسپورت
افزایش انعطاف پذیری با اسپورت ماساژ

افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی

انعطاف پذیری برای ورزشکاران مهم است. در حین ورزش، گره هایی در عضلات ایجاد می شود که باعث کاهش انعطاف پذیری ورزشکار می شود. ماساژ ورزشی با افزایش گردش خون، افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری ورزشکاران و افرادی که ورزش می‌ کنند را به دنبال دارد.

حذف سموم

با ماساژ ورزشی، آزادسازی و حذف سموم از عضلات رخ می دهد. هنگامی که ماهیچه ها برای مدت طولانی درگیر هستند و بدن به چالش کشیده می شود، اسید لاکتیک ایجاد می شود و سموم می توانند بر بافت های خاصی تأثیر بگذارند. تجمع سموم، توانایی ورزشی را به سرعت و به طور قابل توجهی کاهش می دهد و بر حوزه های زندگی خارج از ورزش تأثیر می گذارد. ماساژ ورزشی به شل شدن فیبرهای عضلانی مناطقی که بیش از حد کار می کنند کمک می کند تا اسید لاکتیک همراه با سایر سموم موجود در ماهیچه ها و بافت ها از بین برود و بدن بتواند آن ها را به سرعت و کارآمد دفع کند.

حذف سموم بدن از مزایای ماساژ ورزشی
خواب بهتر با ماساژ ورزشی

خواب بهتر

ماساژ ورزشی به تسهیل و عمیق تر شدن خواب کمک می کند. الگوهای خواب آشفته و کیفیت پایین خواب می تواند به طور جدی بر توانایی بدن تأثیر بگذارد. استراحت کافی برای سلامت عمومی و عملکرد فیزیکی کلی ضروری است، به ویژه اگر بدن از نظر فیزیکی دچار مشکل باشد.

انواع ماساژ ورزشی برای ورزشکاران

ماساژ ورزشی در زمانبندی های متفاوت و به منظورهای خاصی انجام می شود.

آمادگی بیشتر، بر طرف کردن گرفتگی های عضلانی و افزایش عملکرد عضلانی از اهداف ماساژ پیش از تمرین است.

هدف این کار، ریکاوری سریع و آماده کردن بدن ورزشکار برای راند های بعدی و یا نیمه بعدی مسابقه است.

به منظور ریلکس کردن عضلات و رفتن در فاز ریکاوری پس از تمرین ماساژ انجام می شود.

در فاصله زمانی بین مسابقات می توان قوا ورزشکار را با ماساژ ورزشی تقویت کرد.

این نوع ماساژ برای مشکلات بافتی و عضلانی ورزشکار مناسب است.

این نوع ماساژ ورزشی، به ریکاوری، بازگشت قوا، سلامت جسمی و روحی ورزشکار کمک می کند.

تفاوت ماساژ ورزشی با ماساژ بافت عمیق

فعالیت هایی مانند ورزش های رسمی و سنگین می تواند برای بدن سخت باشد و به همین علت، انتخاب روش مناسب ماساژ حائز اهمیت است. به عنوان مثال، هدف از ماساژ بافت عمیق، درمان درد مزمن و تنش مداوم است. درصورتی که ماساژ ورزشی برای افزایش عملکرد، ریکاوری و آرامش افرادی که به طور مکرر فعالیت بدنی دارند (معمولاً ورزشکاران) مناسب است. همچنین برخی از تکنیک‌های ماساژ بافت عمیق مشابه ماساژ ورزشی است، اما اغلب کل نواحی سفت شده بدن ماساژ داده می شوند در صورتی که در ماساژ ورزشی به یک ناحیه خاص فشار وارد می شود.

اگر می خواهید درمورد ماساژ بافت عمیق یا همان دیپ تیشو اطلاعات بیشتری به دست آورید و به صورت کامل با این ماساژ محبوب آشنا شوید، به صفحه مربوط به این ماساژ بروید.

ماساژ دیپ تیشو
ماساژ ورزشی دانوب اسپا
تفاوت ماساژ ورزشی با دیگر ماساژها

تکنیک های ماساژ ورزشی

حرکات و تکنیک‌های مختلفی برای کمک به بدن ورزشکار برای دستیابی به حداکثر عملکرد و آمادگی جسمانی، کاهش احتمال آسیب یا درد و ریکاوری سریع‌ تر استفاده می‌ شود. نمونه هایی از تکنیک های مورد استفاده در ماساژ ورزشی عبارتند از :

ماساژ ورزشی در کرج

ماساژ ورزشی در کرج نیز مخاطبان خاص خود را دارد. یکی از حرفه ای ترین و مجهزترین سالن های ارائه دهنده اسپرت ماساژ در کرج دانوب اسپاست. در این مجموعه می توانید ماساژ ورزشی را با مناسب ترین قیمت در محیطی آرامش بخش و با کادری ماهر و مجرب دریافت کنید و از فواید آن بهره مند شوید.

ماساژ ورزشی در کرج
قیمت ماساژ ورزشی در کرج

قیمت ماساژ ورزشی در کرج

یک سوال مهم که ممکن است بعد از آشنا شدن با این ماساژ برای شما پیش بیاید، قیمت ماساژ ورزشی است. قیمت ماساژ ورزشی بسته به تخصص و تجربه ماساژور، موقعیت مکانی سالن ماساژ و امکانات آن متغیر است. هزینه ماساژ ورزشی معمولاً بیشتر از ماساژ های کلاسیک است زیرا به عنوان یک ماساژ تخصصی برای ورزشکاران و بازیکنان حرفه‌ای توصیه می ‌شود. حداکثر قیمت ماساژ ورزشی در کرج در سالن دانوب اسپا برای سانس 60 دقیقه ای، 850.000 تومان و برای سانس یک ساعت و نیمه یا همان 90 دقیقه ای 1.275.000 تومان می باشد که با توجه به فواید عالی آن بسیار مناسب است.

چه کسانی می توانند از ماساژ ورزشی بدن بهره مند شوند؟

واضح است که ماساژهای ورزشی برای افرادی که ورزش حرفه ای انجام می دهند مفید است، اما ورزشکاران تنها افرادی نیستند که می توانند از ماساژ ورزشی بهره مند شوند. افراد زیر می توانند از ماساژ ورزشی بهره مند شوند.

افرادی که باید ماساژ اسپرت بگیرند

سوالات متداول ماساژ ورزشی

ماساژ اسپرت برای کسانی که به مواردی از جمله خونریزی و یا تعداد کم پلاکت خون، تومور، سرطان، دیابت، درجه حرارت بالای بدن (بالاتر از 37.5 درجه) مبتلا هستند و یا دارای زخم های باز، پوستی با عفونت باکتریایی، قارچی و یا عفونت ویروسی می باشند، یا اینکه از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و یا باردار هستند، مناسب نیست و بهتر است ماساژهای دیگری غیر از ماساژ ورزشی را انتخاب کنند.

اگر ورزشکار هستید و یا سبک زندگی سخت و فعالیت های سنگین دارید، پیشنهاد ما به شما ماساژ ورزشی است. ماساژ ورزشی فواید بسیاری از جمله ارامش، خواب راحت و ریکاوری سریع دارد. شما می توانید با مراجعه به دانوب اسپا، ارائه دهنده بهترین ماساژ اسپرت در کرج، از مشاورین مجموعه راهنمایی گرفته و ماساژ ورزشی خود را رزرو نمایید.