ماساژ پرفورمنس یک سبک جدید از ماساژ است که تمرکز اصلی آن بر روی نواحی شانه و گردن می باشد و مناسب اشخاصی است که عضلات نواحی شانه و گردن آن ها به مدت طولانی در شبانه روز درگیر است. از اصلی ترین فواید ماساژ پرفورمنس می توان به رفع گرفتگی و خستگی عضلات شانه و گردن اشاره کرد. قیمت ماساژ پرفورمنس در مقایسه با سایر ماساژها بسیار مناسب بوده و شما می توانید در صورت ساکن بودن در کرج، به دانوب اسپا تخصصی ترین سالن ارائه دهنده ماساژ پرفورمنس در کرج مراجعه کنید و از فواید بی شمار این ماساژ پرطرفدار و مفید بهره مند شوید. برای اینکه اطلاعات بیشتری درمورد ماساژ پرفورمنس داشته باشید و به صورت کامل با این ماساژ آشنا شوید، همراه دانوب اسپا باشید.

ماساژ پرفورمنس

ماساژ پرفورمنس چیست؟

ماساژ پرفورمنس (به انگلیسی: Performance Massage) یک ماساژ فوق العاده مفید و ایده آل برای کارمندان، رانندگان، دندان پزشکان و کسانی است که به مدت طولانی پشت میز می نشینند. امروزه خیلی از ما سرگرم امور روزمره خود هستیم و از سلامتی روح و جسم خود غافل شده ایم. به همین علت، ماساژ پرفورمنس یک گزینه مناسب برای برطرف نمودن مشکلات جسمی مانند درد، گرفتگی و خستگی عضلات می باشد. اگر به این علائم توجه نکنیم، در آینده ای نه چندان دور دچار مشکلات شدیدی خواهیم شد. این ماساژ، می تواند علائم ذکر شده را برطرف نماید و خیال شما را از بابت حادتر نشدن این علائم در سنین بالاتر، راحت کند.

رزرو آنلاین ماساژ پرفورمنس در کرج

فواید ماساژ پرفورمنس

مطالعات و تحقیقات انجام شده در زمینه فواید ماساژ پرفورمنس، نشان می دهد که این ماساژ مزیت های قابل توجهی دارد که اگر آن ها را بدانید، مشتاق دریافت این ماساژ خواهید شد. فواید ماساژ پرفورمنس به شرح زیر می باشد :

برطرف شدن گرفتگی عضلات شانه و گردن

در ابتدای مطلب و در تعریف ماساژ پرفورمنس، گفتیم که این ماساژ مخصوص سرشانه ها و گردن است و به صورت تخصصی، این نواحی از بدن، ماساژ داده می شود. پس بدیهی است که برطرف شدن گرفتی های این نواحی، مهم ترین فایده ماساژ پرفورمنس می باشد. این فایده، برای همه افراد، به خصوص کسانی مانند کارمندان و دندان پزشکان، که به صورت طولانی مدت پشت میز می نشینند و از درد شانه و گردن رنج می برند، مزیت بسیار بزرگی است.

بهتر شدن سردردهای میگرنی و مزمن

علت برخی از سردردهای مزاحم همیشگی، ممکن است گرفتگی های عضلانی باشد. به این صورت که اینگونه گرفتگی ها و تنش ها، به نورون های عصبی بدن، فشار وارد کرده و بنابراین، باعث سردرد می شود. نکته آزار دهنده این موضوع آن است که این سردردها ممکن است تا چندین روز دست از سر شما برندارند و برطرف نشوند. اینجا تنها چیزی که به شما در بهتر شدن اینگونه سردردهای مزمن کمک می کند، یک ماساژ پرفورمنس آرامش بخش در سالن ماساژ دانوب اسپا خواهد بود.

بهتر شدن گردش خون در بدن

گردش خون مناسب در بدن، نکته ای است که شاید چندان مورد توجه شما نباشد اما این قدر اساسی است که عملکرد تمام بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر تا به حال دقت کرده باشید، گاهی اوقات ممکن است در حالی که کار خاصی انجام نداده اید، اما احساس خستگی زیادی در بدن خود می کنید. به احتمال بسیار زیاد، دلیل این اتفاق، گردش خون نامناسب در بدن است. اگر از لحاظ علمی بخواهیم این موضوع را بررسی کنیم، باید بگوییم که گردش خون نامناسب، باعث نرسیدن اکسیژن به اندام ها و بافت ها می شود. در نتیجه خستگی مفرط را برای شما به همراه خواهد داشت. ماساژ پرفورمنس دقیقا وظیفه بهتر شدن خون رسانی در بدن را بر عهده دارد که باعث آن خواهد شد که ضعف و خستگی بدن شما به صورت کلی برطرف شود.

خوب شدن اخلاق

شاید در ابتدا تصور کنید که ماساژ، چه ارتباطی به خلق و خو دارد و چگونه می تواند بر آن تاثیر بگذارد. اما باید به شما بگوییم، هنگامی که گرفتگی عضلات شانه و گردن شما برطرف شود، سردردهای مزمن شما از بین برود و گردش خون شما بهتر شود، حتما اخلاق شما نیز خوش خواهد شد. به عبارت دیگر، نتیجه ۳ فایده قبلی، خوب شدن خلق و خو خواهد بود.

درست ایستادن و صاف نشستن

احتمالا شما نیز بیشتر مواقع فرم ایستادن یا نشستن خود را به درستی رعایت نمی کنید و به حالت غوز کرده می ایستید یا می نشینید. همین غوز کردن که شاید به ظاهر مسئله چندان مهمی نباشد، اما می تواند در طولانی مدت تاثیرات مخرب زیادی بر کمر، زانوها و حتی کف پا بگذارد و درد در این نواحی را به همراه داشته باشد. شما با تقویت عضلات خود می توانید حالت ایستادن و نشستن خود را تا حد زیادی درست کنید. از سمت دیگر، یکی از فواید ماساژ پرفرمنس، تقویت عضلات و سفت شدن آن ها است. بنابراین می توان گفت که این ماساژ، می تواند حالت ایستادن شما را درست کند.

تکنیک های ماساژ پرفورمنس

تکنیک های ماساژ پرفورمنس کدام اند و با بقیه ماساژها چه تفاوتی دارد؟ ماساژ پرفورمنس نیز مانند سایر ماساژها، تکنیک های مختص به خود را دارد. در ماساژ پرفورمنس از تکنیک هایی استفاده می شود که بتواند گرفتگی های شدید نواحی شانه و کمر را برطرف کند. این تکنیک ها عبارتند از:

افلوراژ

کلاپینگ

تپینگ

پرکاشن

استروکینگ

فشردن و ورز دادن

آموزش ماساژ پرفورمنس

همانطور که گفتیم، ماساژ پرفرمنس، مخصوص شانه و گردن است و در طول ماساژ، فرد ماساژ دهنده، بنا بر مشکل هر فرد در میزان گرفتگی این نواحی، ممکن است مراحل ماساژ را تغییر دهد و روش های خاصی را بر روی فرد ماساژ گیرنده، پیاده سازی کند. اما اگر بخواهیم مراحل کلی ماساژ پرفرمنس را به شما آموزش دهیم، باید بگوییم که این ماساژ به ترتیب مراحل زیر انجام می شود. ولی قبل از توضیح مراحل و آموزش ماساژ پرفورمنس، باید تعریف ماسور و ماسیس را نیز بدانید که وقتی با این کلمات در متن مراحل زیر مواجه شدید، دچار سردرگمی نشوید. ماسور و ماسیس، افرادی هستند که شما را ماساژ می دهند. اگر فرد ماساژ دهنده، آقا باشد، به او ماسور گفته می شود. از سوی دیگر، اگر فردی که شما را ماساژ می دهد خانم باشد، به او ماسیس می گویند. حالا با دانستن این دو تعریف، با هم مراحل این ماساژ محبوب را بررسی می کنیم :

موارد منع ماساژ پرفرمنس

در چه صورت نمی توانیم ماساژ پرفورمنس انجام دهیم؟ این ماساژ نیز مانند دیگر انواع ماساژ، در کنار مزایای بسیار زیاد روحی و جسمی که دارد، ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد. پس ذکر این نکته ضروری است که قبل از انجام هر گونه ماساژ، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا خطری سلامتی شما را تهدید نکند. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که مشکلات زیر را دارید، بهتر است از انجام ماساژ پرفورمنس خودداری کنید تا مشکلی برای سلامتی‌تان پیش نیاید.

رزرو آنلاین ماساژ پرفورمنس در کرج

ماساژ پرفورمنس در کرج طرفداران زیادی دارد. همانطور که در این مطلب به صورت مفصل توضیح دادیم، این ماساژ فواید بسیار زیادی دارد و آرامش خاصی را برای شما به همراه دارد. مشکلات روحی و جسمی شما را تا حد زیادی برطرف می کند و یک حس بسیار خوب را برای شما به ارمغان می آورد. مجموعه دانوب اسپا با ماسورها و ماسیس های مجرب، یک سالن ماساژ بسیار آرامش بخش در کرج است که ماساژ پرفورمنس، تنها یکی از خدمات گسترده این می باشد. شما می توانید از طریق وبسایت دانوب اسپا، اقدام به رزرو آنلاین ماساژ پرفورمنس در کرج نمایید. استفاده از روغن های ماساژ طبیعی و به‌روز دنیا، کادر ماساژ حرفه ای و محیطی بهداشتی و آرامش بخش، تنها گوشه ای از مزایای این سالن ماساژ در استان البرز و شهر کرج است. تنها با یکبار ماساژ گرفتن در دانوب اسپا، قطعا به یکی از دوستان صمیمی و مشتریان دائم این مجموعه تبدیل خواهید شد.

دیگر ماساژهای دانوب اسپا

سالن ماساژ دانوب اسپا در کرج، علاوه بر ماساژ پرفورمنس، دیگر انواع ماساژ را نیز به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهد. امکان رزرو آنلاین تمامی این ماساژها در دانوب اسپا برای شما فراهم شده است. برخی از این انواع ماساژ عبارت اند از :

ماساژ ورزشی : ماساژ ورزشی با بهره مندی از تکنیک های متفاوت باعث کاهش دردهای عضلانی، افزایش سرعت ریکاوری، دامنه حرکت و انعطاف پذیری کمک می کند. دقت کنید که این ماساژ فقط مخصوص ورزشکاران نیست و می تواند برای همه افراد مفید باشد.

ماساژ ریلکسی : همانطور که از نام این ماساژ می توان تشخیص داد، ماساژ ریلکسی برای آرامش بخشیدن به فرد، پس از یک روز پر استرس، بسیار مناسب است و شخص را ریلکس می کند. این ماساژ شامل تکنیک های مخصوص است که با فشار ملایم و متوسط پیاده سازی می شود.

ماساژ شمع : در ماساژ شمع، به جای روغن ماساژ از شمع مخصوص ماساژ استفاده می شود. این شمع ها گیاهی می باشند و برخلاف شمع های پارافین دار، ضمن اینکه هیچ ضرری برای پوست شما ندارند، اتفاقا بسیار هم برای پوست مفید هستند.

سوالات متداول

هدف اصلی ماساژ پرفورمنس، کاهش درد و هرگونه گرفتگی در نواحی گردن، شانه و سرشانه است. با ماساژ پرفورمنس گردش خون در این نواحی بیشتر شده در نتیجه هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

از آنجایی که این ماساژ بر نواحی شانه و گردن تمرکز دارد، کسانی که در این نواحی دچار مشکل هستند باید از ماساژ پرفورمنس پرهیز کنند. در صورت دچار بودن به مشکلات پوستی مانند اگزما، کبودی و زخم باز از این ماساژ چشم پوشی کنید.

بله. با تکرار جلسات ماساژ پرفورمنس می توانید عضلات و ماهیچه ها را تقویت و سفت کنید. که همین موضوع در نحوه ایستادن و نشستن تاثیر مستقیمی دارد و شاهد تغییر چشمگیری در خود خواهید بود.