ماساژ سوئدی یکی از پرطرفدار ترین روش های ماساژ است. ماساژ سوئدی (به انگلیسی: Swedish massage) نوعی ماساژ است که اگر دچار استرس و گرفتگی عضلات هستید، یک انتخاب عالی و مناسب برای شما خواهد بود. قیمت ماساژ سوئدی در سالن ماساژ دانوب اسپا، علاوه بر کیفیت بالای آن، بسیار مقرون به صرفه می باشد. ما در این محتوا، ماساژ سوئدی را به طور کامل به شما همراهان عزیز معرفی کرده و تمام تکنیک ها، فواید و مضرات آن را برای شما شرح خواهیم داد. پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ماساژ سوئدی در کرج

ماساژ سوئدی چیست

ماساژ سوئدی چیه؟ ماساژ سوئدی که بعضی از مردم آن را به اشتباه به صورت ماساژ سوعدی یا ماساژ سویدی می نویسند، تنش را از کل بدن شما با مالش های طولانی با فشار، اصطکاک و ضربه زدن دور می کند. از مهم ترین فواید ماساژ سوئدی می‌توان به بهبود گردش خون و افزایش سطح اکسیژن، از بین بردن سموم عضلات و بهبود انعطاف پذیری بدن اشاره کرد. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که یک جلسه ماساژ سوئدی دریافت کرده‌اند، هورمون استرس و کورتیزول آن‌ها کاهش یافته است. همچنین ماساژ سوئدی با افزایش تعداد سلول‌های سفید خون به سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

رزرو آنلاین ماساژ سوئدی در کرج

تکنیک های ماساژ سوئدی

از 5 حرکت اصلی ماساژ سوئدی برای کاهش دردهای عضلانی، گردش خون بهتر و ایجاد احساس آرامش استفاده می شود. نام تکنیکهای ماساژ سوئدی و توضیحات هر کدام از آن ها به شرح زیر است:

افلوراژ: ماساژ سوئدی با تکنیک افلوراژ شروع می شود. افلوراژ یک لغت فرانسوی بوده و به معنی «لمس آرام» است. تکنیک افلوراژ در ابتدا و انتهای جلسه ماساژ اجرا می شود. این تکنیک در ابتدای جلسه ماساژ، به گرم شدن عضلات و در آخر جلسه به آرام شدن عضلات کمک می کند. این حرکت با مالش های طولانی توسط کف دو دست انجام می شود.

تکنیک های ماساژ سوئدی

پتریساژ: بعد از گرم شدن عضلات، تکنیک پتریساژ اجرا می شود. پتریساژ یک لغت فرانسوی بوده و به معنی ورز دادن است. ورز دادن یا فشردن بافت های نرم یک ناحیه همان تکنیک پتریساژ است. این حرکت برای کشش و شل ‌کردن عضلاتی که منقبض شده اند بسیار مفید بوده و تاثیر قابل توجهی در گردش خون دارد و همچنین به سم ‌زدایی بدن کمک می ‌کند.

نام تکنیک های ماساژ سوئدی

فریکشن: تکنیک فریکشن یک تکنیک مالشی متمرکز است که با نوک انگشتان، کف دست، بند‌های انگشتان، ساعد یا آرنج دست انجام می شود. این تکنیک به صورت ریتم های دایره ای و عمودی با تلفیق دقت و فشار، فیبر های عضلانی منقبض شده را نرم می کند، درد و گرفتگی عضلات کاهش می یابد. این حرکات با ارام کردن عضلات بدن، کمک می کند تا قابلیت کشش ماهیچه ها و حرکت آن ها افزایش یابد.

ضربه زدن: تکنیک تپومنت یا ضربه زدن به تحریک جریان خون و اندورفین در بدن کمک می کند. این تکنیک که به صورت ضربات ریتیمک است برای شل‌ شدن عضلات سفت و تخلیه لنفاوی، مفید است. در این حرکت که با کف دست و انگشتان انجام می شود، عضلات تحریک شده و تنش برطرف می شود. در تکنیک ضربه‌زدن، میزان فشار یا نیروی مورد استفاده به نیاز ماساژ گیرنده بستگی دارد.

ویبرِیشن: تکنیک لرزش یا ویبرِیشن به لرزاندن ریتمیک یک ناحیه از بدن برای شل‌ کردن و آرام کردن آن گفته می شود. شدت و فشار این تکنیک به ناحیه ‌مورد نظر بستگی دارد. این تکنیک روش های مختلفی دارد. به عنوان مثال می توان از کف هر دو دست برای نواحی بزرگ و یا انگشتان برای نواحی حساس و کوچک استفاده کرد. برای اینکه عضلات شل و ریلکس شوند، از دست یا دستگاه برای ایجاد حرکت های تند و سریع استفاده می شود.

ماساژ سوئدی در کرج

ماساژ سوئدی در کرج
رزرو آنلاین ماساژ سوئدی

اگر ساکن کرج می باشید و به دنبال یک مرکز ماساژ حرفه ای در کرج هستید، دانوب اسپا گزینه بسیار مناسبی برای شماست. دانوب اسپا، بهترین مرکز ماساژ سوئدی در کرج است که با پرسنل مجرب، به صورت حرفه ای و با قیمت مناسب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه ماساژی برای شما مناسب است، می توانید با تیم حرفه ای دانوب اسپا در تماس باشید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

فواید ماساژ سوئدی

بدون شک می توان گفت اگر از فواید و مزایای ماساژ سوئدی مطلع شوید، بدون لحظه ای درنگ به صفحه رزرو نوبت دانوب اسپا خواهید رفت و اولین نوبت این ماساژ بی نظیر را رزرو خواهید کرد. در ادامه به بررسی فواید ماساژ سوئدی می پردازیم.

آرامش و ریلکس شدن

یکی از اصلی ترین فواید ماساژ سوئدی، برانگیخته شدن احساس آرامش در افراد است. زمان یک جلسه ماساژ سوئدی، نیم الی یک ساعت است. در این ماساژ تمام عضلات و ماهیچه های شما درگیر شده و به آرامش می رسید. یک میز ماساژ نرم در محیط آرامش بخش برای ماساژ سوئدی در نظر گرفته می شود تا تنش به طور کامل از شما دور شود.

مزایای ماساژ سوئدی

گردش خون بهتر

فشاری که در ماساژ سوئدی به بدن شما وارد می شود، به بهبود گردش خون شما کمک می کند. این ماساژ مناسب افرادی ست که دارای فشار خون کنترل شده هستند. همچنین تکنیک هایی که در این ماساژ استفاده می شود به دفع سموم بدن کمک می کند.

کاهش دهنده درد

ماساژ سوئدی، ماساژ مورد علاقه ورزشکاران است زیرا به ورزشکاران در بهبود سریع آسیب هایی که می بینند کمک می کنند. بهبود درد مفاصل، آرتروز و سیاتیک از خواص ماساژ سوئدی است. ضرباتی که در این ماساژ به کار برده می شود با افزایش گردش خون به مدیریت و کاهش درد کمک می کند.

قیمت ماساژ سوئدی
قیمت ماساژ سوئدی در کرج

از بین برنده افسردگی و استرس

استرس و افسردگی خود را با ماساژ سوئدی کاهش دهید. این ماساژ به کاهش ضربان قلب، کاهش میزان انسولین و کلسترول بدن، کمک کرده و در نتیجه استرس شما از بین می رود. ماساژ سوعدی بر خلاف استرس، عضلات را شل کرده و درد شما را کاهش می‌دهد.

افزایش انرژی

همانطور که پیش تر گفتیم، ماساژ سوئدی گردش خون را افزایش می دهد. افزایش گردش خون به تولید اکسیژن بیشتر منجر شده و در نتیجه انرژی شما افزایش می یابد.

قیمت ماساژ سوئدی 1402
روغن ماساژ سوئدی

افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری

این ماساژ محبوب، تورم مفاصل را کم می کند و ماهیچه ها را می کشد. در نتیجه دامنه حرکتی و انعطاف پذیری شما افزایش می‌یابد.

ماساژ سوئدی برای چه کسانی مناسب نیست؟

بهتر است قبل از انجام ماساژ با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان یابید که این ماساژ برای شما بی خطر و مفید است. اگر شرایط زیر را دارید، از انجام ماساژ سوئدی پرهیز کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

فرق ماساژ سوئدی و دیپ تیشو چیه؟

ماساژ سوئدی و دیپ تیشو بسیار شباهت دارند ولی در میزان فشار، تکنیک ها و ناحیه ماساژ با هم متفاوت اند. ماساژ سوئدی برای کسانی که دچار گرفتگی عضلات و دنبال آرامش هستند، مناسب است در حالی که ماساژ دیپ تیشو برای ورزشکاران حرفه ای یا کسانی که دچار آسیب دیدگی شدند و در دوران نقاهت هستند، مناسب تر است.

تفاوت ماساژ سوئدی و دیپ تیشو

فرق ماساژ سوئدی و ریلکسی در چیست؟

ماساژسوئدی و ریلکسی هر دو از ماساژهای محبوب و مؤثری هستند که به منظور کاهش تنش و اضطراب و افزایش روحیه و انرژی انجام می‌شوند، اما دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. ماساژ سوعدی به منظور کاهش درد عضلانی و افزایش جریان خون انجام می‌شود. در این نوع ماساژ، ماساژور با استفاده از فشار و حرکات تکراری و ریتمیک به بافت عضلات بدن شما فشار می‌آورد.

همچنین ماساژور ممکن است از روغن ماساژ استفاده کند تا بهترین نتیجه را به دست آورد. اما هدف اصلی ماساژ ریلکسی، کاهش و رفع تنش و استرس شماست. در این نوع ماساژ، ماساژور با استفاده از حرکات نرم و تکراری روی عضلات بدن شما فشار ورزیده و به بافت عضلانی فشار نمی آورد. هدف این نوع ماساژ رفع تنش و استرس در بدن شما و ایجاد حالتی آرام و راحت است.

همچنین، در ماساژ ریلکسی، ماساژور ممکن است از روغن ماساژ و اسانس‌ های آرام بخش استفاده کند تا بتواند حس آرامش و راحتی شما را افزایش دهد. به طور خلاصه، ماساژ سویدی برای کاهش درد عضلانی و افزایش جریان خون و ماساژ ریلکسی برای کاهش تنش و استرس و ایجاد حالت آرام و راحتی در بدن شما انجام می‌شود.

دیگر ماساژهای دانوب اسپا

از دیگر خدمات دانوب اسپا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماساژ شمع : یکی از ماساژ هایی که طرفداران زیادی دارد، ماساژ شمع داغ است.البته بهتره این نکته را بدانید که ماساژ شمع داغ ،به معنای داغ بودن آن نمی باشد و دمای متناسبی دارد که باعث سوختن پوست شما نمی شود. این نوع ماساژ با استفاده از مایع ذوب شده شمع های گیاهی انجام می شود، که خواص ویژه ای برای لطافت و نرمی پوست و بهبود گردش خون را برای شما به همراه دارد.

ماساژ ریلکسی : لذت بخش ترین ماساژ می تواند ماساژ ریلکسی باشد، که برای رفع خستگی و گرفتگی عضلات بسیار مفید است. ماسور با حرکات حرفه ای حس آرامش روح و ریلکس شدن جسم را برای شما به ارمغان می آورد.

ماساژ ورزشی : اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که سبک زندگی سختی دارید و یا فعالیت های سنگین انجام می دهید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما ماساژ ورزشی را امتحان کنید و شاهد تغییرات فوق العاده آن در عملکرد عضلات و کاهش درد عضلانی خود باشید و از دیگر نکات مثبت آن بهرمند شوید.

سوالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد؟

قیمت ماساژ سوئدی به عواملی چون مدت زمان ماساژ، روغن مورد استفاده، تجربه و مهارت ماسور، موقعیت مکانی سالن ماساژ بستگی دارد. از این رو قیمت ماساژ سوئدی در کرج با توجه به فواید و محبوبیت آن در مقایسه با قیمت ماساژ سوئدی در تهران و دیگر شهرها بسیار مناسب بوده و در دانوب اسپا به شرح زیر به شما مشتریان ارائه می شود: هزینه یک ساعت ماساژ سوئدی 750.000 هزار تومان هزینه یک ساعت و نیم ماساژ سوئدی 1.100.000 هزار تومان

دانوب اسپا یه مرکز ماساژ تخصصی واقع در کرج است که یکی از خدمات پرطرفدار آن، همین ماساژ سوئدی است. این ماساژ توسط بهترین ماسورها و ماسیس ها انجام می شود، که اگر فقط یک بار امتحانش کنید به جمع مشتریان دائمی دانوب اسپا خواهید پیوست.

یک فیزیولوژیست سوئدی و مربی شمشیر بازی به نام پهر هنریک لینگ در سال 1830 ماساژ سوئدی را معرفی کرد. این مربی سوئدی پس از اینکه در ناحیه آرنج دچار آسیب شده است، به اطراف آرنج خود ضربه زده و باعث بهبودی خود شد. این اتفاق باعث شد تا این روش گسترش یافت و به ماساژ سوئدی تبدیل شد. در سال 1850 تکنیک های ماساژ سوئدی توسط دو برادر آمریکایی دکتر چارلز و دکتر جورج تیلور به آمریکای شمالی معرفی شد. پس از آن ماساژ سوئدی خواهان بسیاری پیدا کرد و محبوب شد. اکنون این ماساژ محبوب و پرطرفدار پایه ی دیگر ماساژهای جدید مانند ماساژ ورزشی، ماساژ دیپ تیشو و ماساژ آروماتراپی شده است.