ماساژ شمع که به آن ماساژ شمع داغ و ماساژ شمع گرم نیز گفته می شود، یکی از پرطرفدارترین ماساژها می باشد. همانطور که از نام این ماساژ مشخص است، در آن به جای روغن ماساژ، از مایع ذوب شده شمع استفاده می شود. البته شمعی که در این ماساژ استفاده می شود، شمع معمولی نیست و از پارافین تشکیل نشده است. شمع هایی که برای ماساژ شمع داغ به کار گرفته می شود، شمع هایی هستند که از مواد گیاهی و روغن های طبیعی معطر تشکیل شده اند. ماساژ شمع در کرج که توسط مجموعه دانوب اسپا ارائه می شود، یکی از محبوب ترین ماساژهای این مجموعه می باشد.

ماساژ شمع

رزرو آنلاین ماساژ شمع در کرج

ماساژ شمع چیست

ماساژ شمع (به انگلیسی: candle massage) همانطور که از نام آن مشخص است، با ورز دادن مایع شمع آب شده ولرم روی پوست انجام می شود. شاید با شنیدن نام ماساژ شمع داغ، یک ماساژ دردناک را تصور کنید که با ریختن مایع داغ شمع روی پوست شما همراه است. اما باید همین ابتدا بگوییم که این باور خود را به صورت کامل کنار بگذارید. دمای مایع شمعی که روی پوست شما ریخته می شود، تنها کمی از دمای بدن شما بیشتر است و به هیچ عنوان شما را نخواهد سوزاند. به همین دلیل به این نوع ماساژ، ماساژ شمع گرم نیز می گویند که بار معنایی آرام بخش تری نسبت به شمع داغ دارد.

نکته دیگری که در ماساژ شمع می توان به آن اشاره کرد این است که شمعی که برای این ماساژ ها استفاده می شود، شمع معمولی نیست. همانطور که گفتیم، این شمع های مخصوص، از روغن های طبیعی درست شده اند که حاوی مواد مغذی برای پوست بدن نیز می باشند. بنابراین پارافین آب شده روی پوست شما ریخته نمی شود و از این بابت نیز جای هیچ نگرانی نخواهد بود.

انواع شمع های ماساژ شمع گرم

شمع هایی که در ماساژ شمع استفاده می شوند، انواع مختلفی دارند و همه از یک نوع نیستند. درواقع ترکیبات این شمع ها است که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند. برخی از انواع شمع ماساژ عبارت اند از :

هر کدام از این شمع های مختلف، وقتی روی پوست ماساژ داده شوند، خواص متنوعی نیز دارند. پس حالا که با انواع شمع های ماساژ آشنا شدیم، وقت آن است که خواص هر یک از این ها را نیز بدانیم.

فواید ماساژ شمع گرم

ماساژ شمع فواید بسیار زیادی از جمله ریلکس شدن و پیدا کردن حس آرامش دارد. از دیگر فواید این ماساژ می توان به مواردی از جمله کمک به استراحت بدن، رهایی از خستگی، رهایی از استرس های ناشی از زندگی روزمره، لطافت و نرمی پوست، بهبود گردش خون و در نهایت آرامش در تمام بدن اشاره کرد. همه این موارد، می تواند در اخلاق فردی و اجتماعی شما نیز تاثیرگذار باشد و شما را به فردی مهربان تر تبدیل کند. به این ترتیب روابط فردی و اجتماعی‌تان نیز بهبود خواهد یافت.

از سوی دیگر و از آن جایی که شمع هایی که در این ماساژ استفاده می شود کاملا گیاهی هستند و از هیچ ماده شیمیایی مانند پارافین در آن ها استفاده نشده است، این ماساژ می تواند تاثیر بسیار زیادی بر شادابی، لطافت و زیبایی پوست شما داشته باشد. همچنین این شمع های معطر، قابلیت این را دارند که برای کسانی که مشکلات پوستی، مشکلات قند خون، ناراحتی های گوارشی، درد مفاصل، PMS و سرطان دارند مفید باشد. این ماساژ در اصل برای آرامش بخشیدن به شما، پس از یک روز پرتنش است. با دریافت ماساژ شمع، می توانید ذهن و بدن خود را برای مدت زمانی طولانی شارژ کنید.

البته علاوه بر همه مزایایی که برای این ماساژ شمع ذکر کردیم، بسته به نوع شمعی که خودتان انتخاب می کنید، فواید ماساژ شمع، کمی متفاوت خواهد بود. در ادامه با نام بردن انواع شمع هایی که در ماساژ شمع گرم استفاده می شود، به توضیح در مورد فواید هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

تا اینجای مطلب، انواع ماساژ شمع داغ و انواع شمع هایی که در این ماساژ محبوب استفاده می شود را شناختیم. همچنین فواید کلی ماساژ شمع را نیز متوجه شدیم. در ادامه با فواید هر یک از انواع شمع های مختلف در ماساژ شمع داغ آشنا خواهیم شد.

فواید ماساژ با شمع روغن اسطوخودوس

شاید جالب باشد که بدانید ماساژ با شمع روغن اسطوخودوس می تواند روی بالاتر رفتن قدرت تفکر شما تاثیرگذار باشد. به این صورت که با این ماساژ، آزاد شدن آندروین سیستم عصبی مرکزی بدن افزایش پیدا می کند که باعث آرامش اعصاب و بهبود قدرت فکری می شود. این ماساژ همچنین باعث تغذیه سلولی نیز خواهد شد. از طرفی روغن اسطوخودوس خاصیت مسکن دارد و می تواند باعث کاهش درد های عضلانی نیز بشود و تنش های ماهیچه ها و عضلات را کاهش دهد.

وقتی دچار استرس و اضطراب می شویم، هورمونی به نام کورتیزول که به آن هورمون استرس نیز می گویند، در بدنمان ترشح می کند. اینجاست که ماساژ شمع گرم با شمع روغن اسطوخودوس به کمک می آید و باعث کاهش افسردگی و اضطراب می شود. بعلاوه این که با این ماساژ، گردش خون شما نیز بهتر می شود و با این اتفاق، بافت های عضلانی بدن نیز گرم می شود و درنهایت، موجب شادابی فرد ماساژ گیرنده خواهد شد.

خواص ماساژ شمع با استفاده از شمع روغن عصاره میوه گل ساعتی

یکی از انواع شمع هایی که در ماساژ شمع استفاده می شود، شمع روغن میوه گل ساعتی است که خواص بسیار زیادی دارد. از جمله خاصیت های این روغن می توان به این مورد اشاره کرد که باعث تولید فیبروبلاست در پوست می شود. درمورد فیبروبلاست نیز باید بگوییم که این ماده، عنصر اصلی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و کرم های ضد چروک است. روغن میوه گل ساعتی که از هسته آن گرفته می شود، سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان نیز ماده ای است که در جوان سازی پوست تاثیر خیلی مثبتی دارد. بنابراین ماساژ شمع داغ با استفاده از شمع روغن عصاره میوه گل ساعتی، برای پوست شما فوق العاده خواهد بود.

خواص ماساژ با شمع روغن سویا

روغن سویا که از هسته گیاه سویا گرفته می شود، سرشار از آنتی اکسیدان است. از سوی دیگر همانطور که اشاره کردیم، آنتی اکسیدان نقش جوان سازی پوست و شادابی آن را بر عهده دارد و چین و چروک های پوستی را برطرف می کند. همچنین این روغن مفید، ویتامین ای (E) نیز دارد که می تواند به صورت طبیعی پوست شما را از خشکی دربیاورد و آن را مرطوب کند. به عبارت ساده تر، این روغن، یک مرطوب کننده طبیعی و گیاهی است. با دریافت ماساژ شمع با شمع روغن سویا، تمام این فواید را به پوست خود هدیه دهید.

فواید ماساژ شمع با شمع روغن وانیل

روغن وانیل که در شمع های ماساژ استفاده می شود نیز دارای ماده آنتی اکسیدان هستند که با نابود کردن رادیکال های آزاد پوست، به جوان سازی و رفع چین و چروک های پوستی کمک ویژه ای می کنند. از سمت دیگر، روغن وانیل، حاوی رایحه ای مطبوع است که می تواند آرامش بی نظیری را برای شما به ارمغان بیاورد. این روغن همچنین موجب ریلکس شدن و تعادل احساسات شما خواهد شد. پس از دریافت این ماساژ، شما روانی آرام و ذهنی پاک خواهید داشت. همه این موارد، از تاثیرات روغن وانیل می باشد.

فواید ماساژ شمع با روغن آفتاب گردان

روغن طبیعی آفتاب گردان تاثیر زیادی در مراقبت از الاستین و کلاژن پوست دارد که باعث شاداب ماندن پوست بدن خواهد شد. همچنین این روغن خاصیت ضد آفتاب سوختگی نیز دارد. پس اگر جزو افرادی هستید که مدت زمان طولانی در معرض آفتاب قرار دارید، حتما از این ماساژ و خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. بعلاوه اینکه روغن آفتابگردان سرشار از امگا ۶ می باشد و خاصیت ضد التهابی نیز دارد. پس اگر پوستی حساس دارید یا اینکه پوست بدن شما التهاب دارد، این ماساژ مناسب شما خواهد بود. مقادیر زیادی آنتی اکسیدان نیز در این روغن یافت می شود که برای پوست بدن بسیار مفید است.

خواص ماساژ شمع با روغن بادام

روغن بادام خواص بسیار زیادی از جمله ویتامین های A، B1، B2، B6 و E دارد که بیشتر برای نرمی و لطافت پوست، استفاده می شود. این روغن مفید، خواص ضد خارش، ضد سوزش و التهاب، مرطوب کننده و تسکین دهنده دارد. علاوه بر همه این خواص، روغن بادام حاوی موادی به نام اولئیک اسید و لینوئیک اسید می باشد که باعث تغذیه پوست می شود. اگر همه این خواص را به صورت یکجا می خواهید، کافیست ماساژ شمع گرم با شمع روغن بادام دریافت کنید.

فواید ماساژ شمع با شمع روغن پنبه دانه

روغن پنبه دانه، هنگامی که روی پوست شما به صورت شمع ماساژ داده شود، خواص بسیار زیادی را به پوست منتقل می کند. یکی از این خواص بی شمار، خاصیت ضد آفتاب بودن این روغن است. با این اتفاق، از پیری پوست شما جلوگیری می شود. از دیگر خاصیت های این روغن نه چندان معروف، می توان به پالمتیک اسید و ویتامین E اشاره کرد که هردوی این مواد، جزو مواد مغذی و موردنیاز پوست بوده و پوست بدن را در مقابل اشعه فرابنفش خورشید، مقاوم می کنند.

خواص ماساژ شمع با روغن گل شمعدانی

روغنی که از گل شمعدانی گرفته می شود خاصیت قابض دارد. به این معنی که پوست شما را جمع می کند. بنابراین با انجام ماساژ با شمع روغن گل شمعدانی در طولانی مدت، شما دیگر نیازی به کشیدن پوست یا عمل لیفتینگ پوست نخواهید داشت و این روغن این کار را برای شما انجام می دهد. روغن گل شمعدانی همچنین خاصیت ضد میکروب و ضد باکتری دارد. به این معنی که شما می توانید از آن به عنوان یک دئودورانت طبیعی نیز استفاده کنید. اگر نمی دانید دئودورانت چیست هم باید بگوییم که دئودورانت محصولی است که با باکتری های ایجاد کننده بوی بد، که در ساختار عرق وجود دارند، مقابله می کند و آن ها را از بین می برد. روغن این گل زیبا، برای عروق، عضلات و پوست، بسیار مفید است و علاوه بر بهبود گردش خون، باعث از بین رفتن لکه های پوستی نیز می شود.

ماساژ شمع در کرج

ماساژ شمع در کرج تنها یکی از ده ها خدمات سالن ماساژ دانوب اسپا می باشد. ماساژ شمع که به آن ماساژ شمع داغ و ماساژ شمع گرم نیز گفته می شود، روشی جدید و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست می باشد که با استفاده از شمع های مخصوص ماساژ انجام می شود. در مرکز ماساژ دانوب اسپا که یکی از سالن های مجهز ماساژ شمع در کرج است، به هیچ عنوان از شمع هایی که پارافین های شیمیایی دارند استفاده نمی شود. به جای آن از شمع های طبیعی که از کره های معطر گیاهی، که ماندگاری طولانی مدت دارند و شاداب کننده نیز هستند، استفاده می شود. در طول ماساژ، روغن شمع با حرارتی مناسب که پوست را نسوزاند و کاملا دمای ولرمی داشته باشد، روی پوست پخش شده و به صورت حرکات دورانی روی بدن ماساژ داده می شود. ماساژ شمع در کرج باعث کاهش استرس ناشی از تنش های عضلانی و خستگی های جسمانی می گردد.

قیمت ماساژ شمع در کرج

ماساژ شمع در دانوب اسپا در کرج، توسط حرفه ای ترین ماسورها و ماسیس ها ارائه می شود. قیمت ماساژ شمع در کرج در مجموعه دانوب اسپا برای یک ساعت، یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان (۱،۱۵۰،۰۰۰ تومان) و برای یک ساعت و نیم (۹۰ دقیقه) یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان (۱،۶۵۰،۰۰۰ تومان) می باشد.

سوالات متداول

شمع های این ماساژ در اندازه های ۳۰ گرمی موجود می باشند. هر بسته شمع به صورت یک بار مصرف است و تمام آن برای کل بدن یک فرد استفاده می شود. شما قبل از دریافت ماساژ می توانید هر یک از شمع ها با رایحه و روغن موردعلاقه خود را انتخاب کنید.

این ماساژ آنقدر خواص زیادی دارد که می توان گفت تقریبا برای هر فردی مناسب است. اما ممکن است این ماساژ برای خانم های باردار مناسب نباشد. همچنین اشخاصی که مبتلا به سرطان پوست هستند، بهتر از دریافت این ماساژ خودداری کنند.

خدمات دیگر دانوب اسپا

دانوب اسپا دارای مجموعه ای از کامل ترین و به روزترین ماساژهای روز دنیا است. چند نمونه از ماساژهای کارآمد و پرطرفدار ما عبارتند از :

ماساژ شکلات : استفاده از شکلات های ویژه ماساژ با دمای متعادل حس بی نظیری را هنگام ماساژ برای شما فراهم می کند. ویتامین های موجود در این شکلات ها شادابی را برای پوست شما به همراه دارد. از طرفی حس گرمای شکلات آرامشی بی نظیر را به شما منتقل می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما ماساژ شکلات را امتحان کنید و از خواص بی نظیر آن بهرمند شوید.

ماساژ ریلکسی : بعد از یک روز پرکار و خسته کننده، ماساژ ریلکسی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ماسور یا ماسیس با حرکات حرفه ای، در محیطی آرام، حس آسودگی و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد.

ماساژ ورزشی : اگر شما یا اطرافیانتان در طول روز فعالیت های طاقت فرسا انجام می دهید یا ورزش های سنگین می کنید، ممکن است دچار درد یا ضعف عضلانی شده باشید. ماساژ ورزشی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، افزایش جریان خون و کاهش احتمال آسیب یا درد بسیار مفید می باشد.

پدیکور در کرج : پا به دلیل اینکه مدت زیادی داخل کفش قرار دارد، ممکن است دچار عفونت شود و یا اینکه به دلیل فشار کفش به مرور زمان تاثیر نامطلوبی بر فرم ناخن داشته باشد. انجام پدیکور در سالن مجهز دانوب اسپا توسط افراد دوره دیده همراه با ابزار استریل شده می تواند تجربه خوبی را برای شما رقم بزند.

اتاق نمک در کرج : اتاق نمک مجهز به دستگاه های ویژه ای است که نمک با ذرات ریز را وارد فضای اتاق می کند. این روند فضای مناسبی را برای پاکسازی ریه فراهم می کند. وقتی شما در فضای این اتاق قرار می گیرید با تنفس نمک های ریز آن ها را وارد ریه می کنید که باعث تصفیه آن می شود.